Особливості розвитку емоційного інтелекту підлітків

Підлітковий вік у житті людини вважається насиченим безліччю емоцій, тому, вивчаючи особливості розвитку інтелекту у підлітків, сучасна психологія все частіше стала віддавати належне дослідженню емоційного мислення в середовищі дітей старшого і молодшого шкільного віку.

Підлітковий вік у житті людини вважається насиченим безліччю емоцій, тому, вивчаючи особливості розвитку інтелекту у підлітків, сучасна психологія все частіше стала віддавати належне дослідженню емоційного мислення в середовищі дітей старшого і молодшого шкільного віку.

Хочу відзначити, що в ХХI столітті з’явилися зовсім нові фактори, що впливають на розвиток розумових здібностей і емоційних рис школяра. Сучасна специфіка реклами нав’язує дітям абсолютно іншу, ніж в недавньому минулому, модель поведінки, де переважає виражена сексуальність, агресивні риси характеру і тяга до розваг.

Величезний вплив на особливість інтелекту сучасного середньостатистичного підлітка робить інтернет і особливо соціальні мережі.

Завдяки цим нововведенням дітям шкільного віку стало легко заводити нові контакти, що надає як позитивний, так і негативний вплив на інтелектуальний і емоційний рівень розвитку ще незрілої особистості.

Завдяки повальному захопленню соціальними мережами і ігровою індустрією в характері школярів середньої та старшої вікової групи починає переважати така небезпечна і деформуюча психіку риса, як ігрова і інтернет-залежність.

Та чи інша залежність впливає на особистісний ріст підлітків і притуплює не тільки розумову діяльність, а й емоційний та інтелектуальний розвиток.

Підліткова психіка володіє наступними характеристиками

На відміну від дорослої людини специфіка підліткового віку є такою, що в цей час підліток здатний найбільш яскраво висловлювати, як позитивні, так і негативні емоції, що надає надалі величезний вплив на інтелектуальний рівень і становлення особистісних рис характеру.

Зокрема, згідно з думкою психологів, для людини підліткового і юнацького віку спостерігається наступна специфіка:

— у віці 11-13 років яскравіше виражаються позитивні емоції, особливо радість, за своєю інтенсивністю це перевершує негативні почуття;

— з негативних переживань частіше спостерігається схильність до гніву, ніж до страху, печалі і т. д .;

— в підлітковому віці частіше можна зіткнутися з такою рисою, як нудьга;

— психологічний розвиток дівчаток більш інтенсивно виражено, ніж у хлопчиків.

Найбільші переживання в підлітковому періоді пов’язані з відносинами з батьками і однолітками. 

Школа в даному випадку відходить на другий план.

Отже саме в цьому віці починається формування інтелектуальної та психологічної складової особистості, що допомагає соціальній адаптації майбутнього члена суспільства.

Як допомогти підлітку знайти опору в самому собі? Знайти хороших і вірних друзів? Уникнути негативних впливів, які, на жаль, є в будь-якому суспільстві?

На ці та інші питання ваш підліток знайде відповіді на заняттях в школі «ЕМОЛЕКТ»!

На наших заняттях підлітки разом з педагогами-психологами розбирають такі теми, як:

— Я і характер

— Особисті кордони

— Емоції і тіло

— Захисні механізми

— Що таке думка

— Конфлікти

— Критика та ін.

Заняття ведуть кваліфіковані педагоги-психологи.

Порадьте Вашому синові або дочці прийти до нас на пробне заняття самому або з другом.

Записуйтеся на пробне заняття на www.emolekt.com або за телефоном +38 050 187 80 44

Чекаємо Вас в нашій школі!